“آبزروز” انگلیس: داعش دختران اروپایی را به اقدامات خرابکارانه در کشورهایشان تشویق می‌کند

"آبزروز" انگلیس: داعش دختران اروپایی را به اقدامات خرابکارانه در کشورهایشان تشویق می‌کند Reviewed by مرتضی فاتحی on Feb 1Rating: 5.0"آبزروز" انگلیس: داعش دختران اروپایی را به اقدامات خرابکارانه در کشورهایشان تشویق می‌کند به گزارش «هیئت غریب مدینه»، روزنامه "آبزروز" انگلیس به نقل از پروهشگران مرکز جهانی بررسی افراط گرایی در دانشگاه "آمپریال کولدیج لندن" نوشت: داعش زنان و دختران انگلیسی را که به این گروهک پیوسته اند، تشویق می کند تا پس از بازگشت به کشورهایشان عملیات تروریستی در این کشورها انجام دهند.

به گزارش «هیئت غریب مدینه»، روزنامه "آبزروز" انگلیس به نقل از پروهشگران مرکز جهانی بررسی افراط گرایی در دانشگاه "آمپریال کولدیج لندن" نوشت: داعش زنان و دختران انگلیسی را که به این گروهک پیوسته اند، تشویق می کند تا پس از بازگشت به کشورهایشان عملیات تروریستی در این کشورها انجام دهند.

بر اساس گزارش این روزنامه، مرکز یاد شده یک گروه ۳۰ نفری از زنان انگلیسی را که در حال حاضر در شمال سوریه زندگی می کنند، شناسایی کرده است و پس از رصد آنها در شبکه های اجتماعی اینترنتی مشخص شده به عنوان مبلغان داعش عمل می کنند و آشکارا حمله به نشریه فکاهی "شارلی ابدو" فرانسه و کشته شدن ۱۲ نفر را می ستایند و به بریدن سر و کشتن بیشتر بیگانگان تشویق می کنند.

"میلانی اسمیت" یکی از پژوهشگران مرد مذکور در این رابطه گفت: در ابتدا این زنان برای ازدواج با عناصر داعش می رفتند اما امروز وضعیت عوض شده است . امروز زنان تروریست انگلیسی در کنار کارهای دیگرشان، اشخاصی که نمی توانند خود را به داعش برسانند تشویق می کند دست به اقدامات خرابکارانه در کشورهای خود بزنند.

بر اساس اعلام مجلس عوام انگلیس تا کنون ۲۰۰۰ انگلیسی به داعش پیوسته اند و این تعداد رو به افزایش است.

 

 

منبع:شیعه نیوز

77488_305

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *