اخراج ۲ هزار تاجر شیعه افغان از امارات

اخراج 2 هزار تاجر شیعه افغان از امارات Reviewed by مرتضی فاتحی on Jun 16Rating: 5.0اخراج 2 هزار تاجر شیعه افغان از امارات به گزارش «هیئت غریب مدینه»، شیخ نشین امارات عربی متحده در اقدامی حدود دو هزار شیعه افغان را که اغلب آنها تاجر هستند ، اخراج کرد.

به گزارش «هیئت غریب مدینه»، شیخ نشین امارات عربی متحده در اقدامی حدود دو هزار شیعه افغان را که اغلب آنها تاجر هستند ، اخراج کرد.

بر اساس گزارش ها، این اقدام در پی گفت و گوی "محمد بن سلمان" وزیر دفاع عربستان با سفیر امارات در این کشور صورت گرفته است.

تحلیلگران سیاسی معتقدند که این تصمیم امارات به دلیل مشارکت وی در ائتلاف عربی حمله کننده به یمن از یک سو و از طرف دیگر سیاست های حمایتگرایانه این کشور از افراط گرایی به ویژه گروهک النصره است.

این کارشناسان امر افزودند: علاوه بر این امارات از تکرار عملیات های تروریستی در مراکز تجاری خود می ترسد و پس از اینکه محمد بن سلمان به این کشور تعهد داده از النصره و داعش قول بگیرد که اقدامی در این راستا در امارات نداشته باشند، امارات نیز در مقابل شیعیان را اخراج کرده است.

امارات در طول ماه های گذشته نیز تعدادی از شیعیان لبنانی و عراقی را از خاک خود اخراج کرد.

این در حالی است که سرمایه های این تاجران افغان که بالغ بر میلیاردها دلار است در خاک امارات در خطر نابودی قرار می گیرد.

چندی پیش "آذرخش حافظی مسئول روابط بین‌الملل اتاق تجارت و صنایع افغانستان در این باره گفته بود که بهانه دولت امارات برای اخراج تجار شیعه از این کشور، واهمه از همکاری آنها با حوثی‌های شیعه یمن است.

وی اظهار داشت: دولت افغانستان در پی این اقدام حکومت امارات متحده باید این موضوع را به مقامات ابوظبی بفهماند که میان برادران شیعه و سنی در افغانستان هیچ مشکلی وجود ندارد"

 

 

منبع:شیعه نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *