اظهارات مفتی سلفی علیه سید‌الشهدا (علیه السلام) و واکنش تند شیعیان

اظهارات مفتی سلفی علیه سید‌الشهدا (علیه السلام) و واکنش تند شیعیان Reviewed by مرتضی فاتحی on Jun 13Rating: 5.0اظهارات مفتی سلفی علیه سید‌الشهدا (علیه السلام) و واکنش تند شیعیان به گزارش «هیئت غریب مدینه»، "یاسر یرهامی" نائب رئیس حزب سلفی مصر در پایگاه "أنا السلفی" مدعی شد که امام حسین (علیه السلام) در قیام علیه یزید بن معاویه و بیعت نکردن با او به عنوان خلیفه اموی اشتباه کرد.

به گزارش «هیئت غریب مدینه»، "یاسر یرهامی" نائب رئیس حزب سلفی مصر در پایگاه "أنا السلفی" مدعی شد که امام حسین (علیه السلام) در قیام علیه یزید بن معاویه و بیعت نکردن با او به عنوان خلیفه اموی اشتباه کرد.

در پی این اظهارات، پایگاه های اینترنتی ویژه شیعیان ، صوفیه و اتحادیه سادات (اشراف) با انتشار مطالبی به شدت واکنش نشان دادند.

"علی الرضا" یکی از رهبران اتحایده سادات و تعدادی دیگری از دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) در مصر به کتاب "الجامع لاحکام القرآن" از "قرطبی" استناد کردند که نوشته است: هر کس با اهل بیت (علیهم السلام) دشمنی کند از شفاعت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) محروم می شود و داخل بهشت نخواهد شد.

شیعیان، صوفیه و سادات در مطلب خود تحت عنوان "پاسخ آتشین به ناصبی و از نسل خوارج "یاسر برهامی" نوشتند: سندی که امروز از "الجامع لاحکام القرآن" قرطبی ارائه می دهیم پاسخی محکم به اظهارات برهامی و دلیلی قاطع بر آن است که سلفی های مصر از اهل سنت نیستند بلکه از نسل خوارجند و بارزترین چیزی که در این سند آمده است حدیثی از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) است که "ابن عباس" نقل کرده : " بگومزد و پاداشی از شما نمی خواهم جز دوستی نزدیکان من". یا حدیث دیگری از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) که می گوید: بهشت بر کسی که به اهل بیت و عترت من ظلم کند حرام است.

در پایان این بیانیه آمده است: ای برادر مسلمان به این سخنان پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) نگاه کن… بهشت بر کسی که به اهل بیت ظلم کند حرام می شود چه برسد به کسی که آنها را کشت و اموالشان را به غارت برد.

 

منبع:شیعه نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *