اعتراف رئیس اطلاعات سعودی به همدستی با آمریکا برای تجهیز تکفیری‌ها در منطقه

اعتراف رئیس اطلاعات سعودی به همدستی با آمریکا برای تجهیز تکفیری‌ها در منطقه Reviewed by مرتضی فاتحی on Dec 4Rating: 5.0اعتراف رئیس اطلاعات سعودی به همدستی با آمریکا برای تجهیز تکفیری‌ها در منطقه به گزارش «شیعه نیوز»، "ترکی الفیصل" رئیس اطلاعات اسبق عربستان سعودی سه‌شنبه در برابر پارلمان اروپا در لندن دست به اظهارات تازه ای زد.

به گزارش «هیئت غریب مدینه»، "ترکی الفیصل" رئیس اطلاعات اسبق عربستان سعودی سه‌شنبه در برابر پارلمان اروپا در لندن دست به اظهارات تازه ای زد.

الفیصل گفت: با هماهنگی آمریکا از گروه های تندروی سنی حمایت کردیم و آمریکا عامل اصلی فتنه فرقه‌ای و طایفه‌ای است. وی افزود: اگر آمریکا و اروپا در سال ۲۰۱۲ به حرف عربستان گوش کرده بودند و معارضان میانه رو در سوریه را تجهیز می کردند حال نیازی به حملات هوایی ائتلاف علیه داعش نبود و وضعیت به سختی کنونی نمی‌رسید.

"ترکی الفیصل" در ادامه مدعی شد که شکست غرب برای مداخله در جنگ داخلی سوریه ، این کشور را به کشتارهای گسترده سوق داد زیرا غرب قدرت حمایت لازم از ساکنان آن را نداشته است. وی سپس بمباران داعش در سوریه و عراق با مساعدت متحدان آمریکا در خاورمیانه را امری غیر قابل قبول توصیف کرد.

"الفیصل" تاکید کرد که آمریکا عامل افراط‌ گرایی دینی است و امیدوار است راهی برای مقابله با آن بیابد.

 

 

منبع:شیعه نیوز

71714_263

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *