تشکیل شبکه شیعه‌ کُشی داعش در خلیج فارس

تشکیل شبکه شیعه‌ کُشی داعش در خلیج فارس Reviewed by مرتضی فاتحی on Jul 6Rating: 5.0تشکیل شبکه شیعه‌ کُشی داعش در خلیج فارس به گزارش«هیئت غریب مدینه»، برخی منابع معتبر اعلام کردند که داعش اخیرا یک شبکه تروریستی از اعضایش در کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس تشکیل داده که مأموریت آن انفجارهای انتحاری علیه شیعیان در شبه جزیره عرب است و تروریست‌هایی از خود حاشیه خلیج فارس فرماندهان اصلی این شبکه را بر عهده دارند.

به گزارش«هیئت غریب مدینه»، برخی منابع معتبر اعلام کردند که داعش اخیرا یک شبکه تروریستی از اعضایش در کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس تشکیل داده که مأموریت آن انفجارهای انتحاری علیه شیعیان در شبه جزیره عرب است و تروریست‌هایی از خود حاشیه خلیج فارس فرماندهان اصلی این شبکه را بر عهده دارند.

داعش شاخه خود در عربستان را «ولایت نجد» نامیده و شعار آنها خالی کردن شبه جزیره عرب از شیعه است و آنها معتقد به تکفیر شیعه و سرنگونی نظام پادشاهی هستند که به اعتقاد آنان مخالف با اسلام است.

بنا بر این گزارش، این شبکه تروریستی داعش دارای ۵ فرمانده اصلی است که همگی آنها از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس هستند.

اولین فرمانده «ترکی البنعلی» از بحرین است که یکی از نظریه‌پردازان بارز داعش است و نقشی فعال در سربازگیری برای این گروه بازی می‌کند. دومین نفر «محمد اموازی» است که به «جان جهادی» شناخته می‌شود. او متولد کویت است اما در ۶ سالگی به انگلیس رفت. گفته می‌شود او همان کسی است که بسیاری از گروگان‌های غربی داعش مانند «جیمز فولی» را سر برید.

بر اساس گزارش رویترز شخصیت سوم «بندر الشعلان» یکی ازافسران سابق دستگاه‌ امنیتی عربستان است که در راستای تشویق علمای دین برای تایید داعش کار می‌کند. فرمانده چهارم یک مبلغ به نام «ابوبکر قحطانی» است که به «عمر» شناخته می‌شود. وی یکی از ۳ مسئول اصلی امور شرعی داعش است.

اما شخصیت پنجم «عثمان آل نازح العسیری» است. وی یک سعودی‌تبار است که در سال ۲۰۱۳ به سوریه سفر کرد و از حامیان اصلی داعش به شمار می‌رود.

داعش در ماه مارس امسال (۲۰۱۵) دو مسجد شیعی در شرق عربستان را هدف قرار داد و در آن انفجارهای انتحاری ده‌ها تن شهید و زخمی شدند.

این گروهک تروریستی هفته گذشته به مسجد امام صادق علیه السلام شیعیان در کویت حمله کرد و در حمله انتحاری به این مسجد ۲۷ تن شهید و ۲۲۷ نفر دیگر زخمی شدند.

همچنین در هفته جاری یک تروریست با کمربند انتحاری در عُمان بازداشت شد که قصد منفجر کردن خود در میان شیعیان را داشت.

 

 

منبع:شیعه نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *