حذف ویزای عراق و عوارض خروج برای زوار ایرانی / مرز مهران باز است

حذف ویزای عراق و عوارض خروج برای زوار ایرانی / مرز مهران باز است Reviewed by مرتضی فاتحی on Dec 5Rating: 5.0حذف ویزای عراق و عوارض خروج برای زوار ایرانی / مرز مهران باز است به گزارش «هیئت غریب مدینه»، با توجه به پیگیری‌ های مسئولان سیاسی کشور و همکاری حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده تام الاختیار آیت الله سیستانی، مسئولان کشور عراق موافقت کردند تا امکانات مبادی ورودی خود را به دو برابر افزایش دهند.

به گزارش «هیئت غریب مدینه»، با توجه به پیگیری‌ های مسئولان سیاسی کشور و همکاری حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده تام الاختیار آیت الله سیستانی، مسئولان کشور عراق موافقت کردند تا امکانات مبادی ورودی خود را به دو برابر افزایش دهند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه از بعدازظهر دیروز ویزا به طور کامل برای زائران ایرانی به عراق برداشته شده است و زائران تنها با مهر ورود به عراق وارد این کشور می‌شوند گفت: عوارض خروج از کشور و شهرداری نیز برای زائران کربلای معلی حذف شد.

سعید اوحدی در گفت‌وگو با فارس، گفت: قرارگاه‌های اربعین در استان خوزستان و ایلام روز گذشته اطلاعیه‌ای را صادر کردند مبنی بر اینکه ترافیک سنگین زائران در مرزها موجب کندی جدی عبور زائران به مرز عراق شده است و علت اصلی آن عدم تمهیدات کافی در مرزهای ورودی عراق است.

وی افزود: با توجه به پیگیری‌های مسئولان سیاسی کشور و همکاری بسیار خوب حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی مسئولان کشور عراق موافقت کردند تا امکانات مبادی ورودی خود را به دو برابر افزایش دهند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: از بعد از ظهر روز گذشته ویزا به طور کامل برای زائران ایرانی برداشته شد و این امکان برای زائران فراهم شده است که فقط با مهر ورود به عراق از مرز عبور کنند.

اوحدی همچنین به وضعیت مرزهای شلمچه و مهران اشاره کرد و گفت: امروز مرزهای شلمچه و مهران از ترافیک بالایی برخوردار است و به زائران توصیه می‌شود قبل از عزیمت به مرزها حتماً از وضعیت ترافیکی مرزها مطلع شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: به منظور روان‌سازی تشریفات عبور از مرز از امروز تمام عوارض در ۳ مرز کشور شامل عوارض خروج از کشور و عوارض شهرداری‌ها برداشته شد و با حضور فعال گذرنامه نیروی انتظامی هیچ نقطه ایستایی در داخل مرزهای کشور وجود ندارد.

اوحدی خاطرنشان کرد: ستاد اربعین برای تمام زائران خدمات درمانی رایگان و بیمه رایگان را در نظر گرفته است و با تدابیری که اندیشیده شده خوشبختانه از لحاظ امکانات اقامتی و خدمات درمانی هیچگونه کمبودی برای زائران وجود ندارد.

وی افزود: هم اکنون روزانه صد هزار وعده ناهار، شام و صبحانه برای زائران طبخ و در اختیار آنها قرار می‌گیرد و هر شب ۲۵ هزار نفر در قرارگاه‌های راهیان نور اسکان داده می‌شوند.

اوحدی ادامه داد: تا پایان امروز با توجه به ترافیک موجود در مرزها پیش‌بینی ما این است که حدود ۴۶۰ هزار نفر از مرزها عبور کنند که این آمار برابر کل زائران اربعین سال گذشته است.

اوحدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه یک هفته تا اربعین باقیمانده است پیش‌بینی ما این است که عدد زائران ایرانی حاضر در پیاده‌روی اربعین به مرز ۸۰۰ هزار نفر نیز خواهد رسید.

 

منبع:شیعه نیوز

71799_106

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *