زنان ترکمن ، قربانیان جدید داعش پس از ایزدی‌ها

زنان ترکمن ، قربانیان جدید داعش پس از ایزدی‌ها Reviewed by مرتضی فاتحی on Nov 30Rating: 5.0زنان ترکمن ، قربانیان جدید داعش پس از ایزدی‌ها به گزارش «هیئت غریب مدینه»، سازمان "نجات ترکمن ها" اعلام کرد که گروهک تروریستی داعش صدها نفر از زنان ترکمن عراق را ربوده است و با خود به شهر "رقه" سوریه منتقل کرده و مورد هتک حرمت قرار داده است. برخی از این زنان پس از هتک حرمت به قتل رسیده اند.

به گزارش «هیئت غریب مدینه»، سازمان "نجات ترکمن ها" اعلام کرد که گروهک تروریستی داعش صدها نفر از زنان ترکمن عراق را ربوده است و با خود به شهر "رقه" سوریه منتقل کرده و مورد هتک حرمت قرار داده است. برخی از این زنان پس از هتک حرمت به قتل رسیده اند.

سازمان مذکور افزود: تا کنون مفقودی ۵۰۰ ترکمن که نیمی از آنها زنان و کودکان هستند به علاوه گم شدن ۱۲۰ کودک در مناطقی که داعش بر آن مسلط شده، اعلام شده است.

"علی البیاتی" رئیس سازمان مذکور فاش کرد که حداقل ۲۵۰ زن ترکمن در موصل اسیر داعش شده اند و ۱۶۰ زن دیگر از "تلعفر" از توابع نینوا به دست داعش افتاده اند و زنان دیگری از برخی مناطق تابع استان صلاح الدین اسیر داعش هیتند.

وی افزود: داعش حداقل ۱۲ زن ترکمن را پس از هتک حرمت کشته است و پیکر آنها را در روستای "البشیر" (واقع در استان کرکوک) آویزان کرده است. اغلب ترکمن های عراق شیعه مذهب هستند.

این خبر پس از ربوده شدن هزاران زن ایزدی عراقی توسط داعش و هتک حرمت به آنها منتشر شده است.

 

منبع:شیعه نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *