مفتی‌های وهابی استفاده از عبارت “إلا رسول‌الله” را ممنوع کردند

مفتی‌های وهابی استفاده از عبارت "إلا رسول‌الله" را ممنوع کردند Reviewed by مرتضی فاتحی on Jan 22Rating: 5.0مفتی‌های وهابی استفاده از عبارت "إلا رسول‌الله" را ممنوع کردند به گزارش «هیئت غریب مدینه»، مفتی های وهابی سعودی فتوایی صادر کردند و استفاده از عبارت "إلا رسول‌الله" (صلی‌الله علیه و آله) یا "إلا محمد"(صلی‌الله علیه و آله) را که در پاسخ به توهین نشریه "شارلی ابدو" رایج شده بود، ممنوع اعلام کردند.

به گزارش «هیئت غریب مدینه»، مفتی های وهابی سعودی فتوایی صادر کردند و استفاده از عبارت "إلا رسول‌الله" (صلی‌الله علیه و آله) یا "إلا محمد"(صلی‌الله علیه و آله) را که در پاسخ به توهین نشریه "شارلی ابدو" رایج شده بود، ممنوع اعلام کردند.

در پایگاه عربستانی "السوال و الجواب" که مفتی " محمد صالح المنجد " بر آن نظارت دارد در مورد جواز استفاده از این عبارت ها سوال شده است.

" محمد صالح المنجد " اعلام می کند پاسخ مفتی "عبدالرحمن البراک" به سوال این است:« استفاده از آن جایز نیست زیرا فایده ای در آن نمی بینم. می دانیم که مقصود کسانی که این عبارت را استفاده می کنند این است: "همه چیز به جز رسول [صلی‌الله علیه و آله]؛ به ساحت و حرمت او نزدیک نشوید” اما ممکن است اینگونه برداشت شود :”به هر کسی توهین کنید جز رسول [صلی‌الله علیه و آله] ! . پس استفاده از این عبارت غلط است».

حدود ۲ هفته پیش برادران "کواشی" به نشریه فکاهی "شارلی ابدو" در پاریس حمله کردند و ۱۲ نفر کشته شد. عاملان این حمله اعلام کردند قصد گرفتن انتفام پیامبر(صلی‌الله علیه و آله) را داشتند. شارلی ابدو از جمله نشریه هایی است که کاریکاتورهای توهین آمیز نسبت به پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) را منتشر می کند.

 

 

منبع:شیعه نیوز

76615_981

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *