واکنش گردان‌های شیعی”اهل الحق” به عملیات حزب‌الله علیه اسرائیل+تصاویر عملیات و تلفات

واکنش گردان‌های شیعی"اهل الحق" به عملیات حزب‌الله علیه اسرائیل+تصاویر عملیات و تلفاتReviewed by مرتضی فاتحی on Jan 29Rating: 5.0واکنش گردان‌های شیعی"اهل الحق" به عملیات حزب‌الله علیه اسرائیل+تصاویر عملیات و تلفاتبه گزارش «هیئت غریب مدینه»، حزب الله امروز یک کاروان نظامیان اسرائیلی متشکل از چندین خودرو نظامی را در "مزارع شبعا" هدف قرار گرفت. بر اساس اعلام مقاومت 17 نظامی اسرائیلی کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند اما اسرائیل اعلام کرده فقط 2 نظامی کشته شدند و دست کم 7 تن مجروح هستند

به گزارش «هیئت غریب مدینه»، حزب الله امروز یک کاروان نظامیان اسرائیلی متشکل از چندین خودرو نظامی را در "مزارع شبعا" هدف قرار گرفت. بر اساس اعلام مقاومت ۱۷ نظامی اسرائیلی کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند اما اسرائیل اعلام کرده فقط ۲ نظامی کشته شدند و دست کم ۷ تن مجروح هستند.

گردان های "اهل الحق" عراق در واکنش به عملیات امروز (چهارشنبه) حزب الله علیه اسرائیل ، آن را خطرناک ترین هدف گیری خواند که اسرائیل از جنگ دوم علیه لبنان (۲۰۰۶) با آن روبرو شده است.

در بیانیه این گردان ها آمده است: مقاومت اسلامی در لبنان مثل همیشه ما را در چشاندن شکست به اسرائیل غافلگیر کرد و امروز مردان حزب الله با هدف قرار دادن ۹ خودرو اسرائیلی، طعم شکست را به این رژیم فهماندند و کشته شدگان و مجروحان زیادی برای آنها به جا گذاشتند.

اهل الحق در ادامه ضمن تبریک این عملیات، خطاب به تمامی دولت های عربی و اسلامی اعلام کرد باید موضعی واحد در مقابله را رژیم اشغالگر اسرائیلی که در حال حاضر  قدرت توهمی خود را از دست داده، اتخاذ شود.

حزب الله این عملیات تلافی جویانه در پاسخ به شهادت چند تن از اعضایش به دست اسرائیل انجام داد. در روز یکشنبه (۲۸ دی) اسرائیل با دو فروند موشک یک خودروی مقاومت در قنیطره سوریه را هدف قرار داد که در آن ۶ عضو حزب الله به شهادت رسیدند. "جهاد" فرزند شهید "عماد مغنیه" و "محمد علی الله دادی" یکی از فرماندهان سپاه ایران نیز از جمله شهدا بودند.

 

منبع:شیعه نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *