۲۷ سال زندان، برای عامل آتش زدن بارزترین حسینیه شیعیان در بروکسل

27 سال زندان، برای عامل آتش زدن بارزترین حسینیه شیعیان در بروکسل Reviewed by مرتضی فاتحی on Dec 7Rating: 5.027 سال زندان، برای عامل آتش زدن بارزترین حسینیه شیعیان در بروکسل به گزارش «هیئت غریب مدینه»، دادگاه جنایی بروکسل ، محاکمه "رسید البخاری" عامل اصلی آتش زدن بارزترین حسینیه بروکسل را از جمعه (7 آذر) آغاز کرد . متهم 35 ساله در ماه مارس 2012 بعد از برگزاری نماز مغرب به حسینیه امام رضا (علیه السلام) در بروکسل هجوم برده و آن را آتش زد که به دنبال این حادثه، امام جماعت به دلیل خفگی ناشی از تلاش برای خاموش کردن آتش، جان خود را از دست داد.

به گزارش «هیئت غریب مدینه»، دادگاه جنایی بروکسل ، محاکمه "رسید البخاری" عامل اصلی آتش زدن بارزترین حسینیه بروکسل را از جمعه (۷ آذر) آغاز کرد . متهم ۳۵ ساله در ماه مارس ۲۰۱۲ بعد از برگزاری نماز مغرب به حسینیه امام رضا (علیه السلام) در بروکسل هجوم برده و آن را آتش زد که به دنبال این حادثه، امام جماعت به دلیل خفگی ناشی از تلاش برای خاموش کردن آتش، جان خود را از دست داد.

امروز شنبه اعلام شد که دادگاه جنایی بروکسل این متهم مراکشی الاصل را به ۲۷ سال زندان محکوم کرده است. "البخاری" از تهمت هجوم تروریستی مبرا شد و به خاطر آتش زدن حسینیه مذکور و قتل امام جماعت ناشی از خفگی در میان دود به ۲۷ سال زندان محکوم شد.

این متهم در اظهارات خود در دادگاه انگیزه برای قتل کسی را تکذیب کرد و گفت: می دانستم که دو نفر در حسینیه هستند اما نمیخواستم آنها را بکشم و فکر میکردم فرار می‌کنند اما به دلیل بسته شدن یکی از درها یک نفر آنها جان خود را از دست داد. شاکیان این پرونده خواستار مجازات سنگین تری برای او شده اند.

البخاری بعد از آن بازداشت شد که به شیعیان دشنام داد و با ریختن سوخت در اطراف مسجد آن را آتش زد در حالی که مسلح به ساطور و چاقو بود.

 

منبع:شیعه نیوز

71954_189

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *